Türkiyenin En Büyük AİHL Projesi

1_1541060061_mehmet-emin-sarac-anadolu-imamhatip-lisesi.jpg

Mehmet Emin Saraç İmam Hatip Lisesi Türkiye'nin en büyük imam hatip lisesi projesi ve çok kapsamlı işlevselliği ile hizmete açıldı

Mehmet Emin Saraç İHL Hizmete Açıldı

60 bin metrekarelik kapalı alanda inşa edilen Türkiye'nin en Büyük Anadolu İmam Hatip Lisesi ‘M. Emin Saraç İmam Hatip Lisesi' 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında hizmete açılacak.

Başakşehir sakinleri tarafından yoğun ilgisiyle karşılanan ve temelleri 2013 de atılarak 9 ayda tamamlanan 'M. Emin Saraç İmam Hatip Lisesi' Başakşehir 1.Etap'da yer alıyor. Bu sene 408 öğrenci kontenjanı bulunan okulda 2.500 öğrenci aynı anda eğitim görebilecek. 24 kişilik sınıflarda teknolojinin tüm imkanlarından da yararlanabilecek.
 
ÖĞRENCİLER, E-KÜTÜPHANEYE BAĞLANARAK BİLGİYE ULAŞACAKLAR 
 
Geniş bir kütüphaneye sahip olan Anadolu İmam Hatip Lisesi, e-kütüphane özelliğini de bünyesinde barındıracak. Öğrenciler, mevcut bilgisayar odalarından e-kütüphaneye bağlanarak bilgiye rahatlıkla ulaşabilecek.
 
 
CEP SİNEMALI İMAM HATİP LİSESİ
 
Başakşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi, birçok ilklerinin yanında bünyesinde 4 cep sineması ile de öne çıkıyor. 2'si ortaokul, 2'si de lise bloğunda inşa edilecek cep sinemalarında 100 öğrenci etkinlikleri aynı anda takip edebilecek.
800 KİŞİLİK KONFERANS SALONU
 
Konferans salonu
 
648 metre kare çim futbol sahası
Ortalama 30 metre karelik 5 kapalı beden eğitimi salonu 
3 masa tenisi alanı 
Öğrenciler için özel soyunma odaları, duşlar, 
Öğrencilerin malzemeleri için özel dolaplar 
13 metre X 24 metre ölçülerinde tartan zeminli basketbol sahası 
Öğrenciler için 3 dinlenme alanı
 
Eğitim kompleksindeki 800 kişilik konferans salonunda, 200 m2'lik sahne de mevcut. Ses sitemi, teknik alt yapısı ile konser, tiyatro ve farklı gösterimlere uygun olarak dizayn edilecek olan salon 1.000 m2. Ortaokul binası içinde yer alan 375 m2'lik ikinci konferans salonunda ise aynı anda 290 kişi etkinlikleri izleyebilecek.
 
 

Haber:

Sabah.com.tr