Zat-ı Gül Hanım Kültür ve Sanat Merkezi Proj

1_1541059113_zatigul-hanim-bilgi-evi.jpg

Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından yapılan Zat-ı Gül Hanım Kültür ve Sanat Merkezi Bakan Fatma Betül Sayan Kaya Katılımıyla Hizmete açıldı.

Zat-ı Gül Hanım Kültür ve Sanat Merkezi Projesi

Kaya, Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Zat-ı Gül Hanım Kültür ve Sanat Merkezi'nin açılışındaki konuşmasında, belediyelerin kadınlara yönelik kültür ve sanat alanında attığı her adımın toplumu daha güçlü kıldığını vurgulayarak, bu merkez gibi kadınların kendilerini daha da geliştirmelerine fırsat sunacak eserlerin kazandırılmasını son derece önemli ve değerli bulduğunu söyledi.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, ailenin temel taşı olan kadınlara hizmet verecek önemli bir tesisi hizmete açtı. Gaziosmanpaşalı kadınların güçlü bir şekilde toplum içinde yer almalarına katkı sunacak olan Zat-ı Gül Hanım Kültür ve Sanat Merkezi sadece kadınlara hizmet verecek. Gazi Osman Paşa’nın eşi Zat-ı Gül Hanım’ın adı verilen Merkez’de, eğitim faaliyetlerinin yanı sıra sosyo-kültürel çalışmalar gerçekleştirilecek ve kadınların sosyal hayatta var olma mücadelesine destek olunacak.

2 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan Zat-ı Gül Hanım Kültür ve Sanat Merkezi’nde Sergi Salonu, Toplantı Salonu, Bilgisayar Laboratuarı, Ders Salonları ve Spor Salonları bulunuyor. Zat-ı Gül Hanım Kültür ve Sanat Merkezi, toplam 3.7 milyon TL’ye mal oldu.

 

Haberler:

haberler.com

Emlakkulisi